Texty na Ius wiki vznikají pro studenty právnických fakult. Jsou dílem studentů, odborníků a dalších příspěvatelů. Rozpracované texty nejsou určeny k citování. Informace na těchto stránkách nejsou relevantním zdrojem právních informací, neslouží jako právní poradna a v žádném případě nemohou nahradit konzultaci s právními profesionály!


Jak hledat články na HeinOnline

V tomto článku si ukážeme, jak najít konkrétní článek na HeinOnline

Krok 1 - Najít si správnou citaci

Dejme tomu, že hledáme článek Realistic Jurisprudence od Karla Llewellyna. Příslušná citace vypadá takto:

Llewellyn, Karl N.
Realistic Jurisprudence--The Next Step, A
30 Colum. L. Rev. 431 (1930)

První řádek znamená autora, druhý název článku a konečně třetí přesný odkaz na článek, ve formátu jaký se používá v USA. Colum. L. Rev. je zkratka od Columbia Law Review, číslovka 30 znamená 30. ročník Columbia Law Review, 431 je číslo strany a konečně 1930 je rok vydání.

Krok 2 - Přihlášení do HeinOnline

Přihlášení je možné buď ze školy a nebo z pohodlí domova přes adresu http://ezproxy.is.cuni.cz/. Zde si vybereme HeinOnline a rovnou nás to přenese na jejich stránku přihlášené jako Univerzita Karlova.

Krok 3 - Nalezení článku

Klikneme na „Law Journal Library“, což nás přenese do vyhledávání. V levém sloupci do pole „Type or Copy and Paste Citation Here:“ vložíme „30 Colum. L. Rev. 431 (1930)“ a po kliknutí na „Get citation“ nás to přenese na příslušný článek.

Krok 4 - Uložení v PDF/TXT

Kliknutím na ikonku tiskárny se otevře stránka, na které je v sekci „Print Current section“ tlačítko „Print/Download“. Na výběr máme, zda chceme mít v uloženém souboru přesný opis článku (PDF) a nebo stačí jeho textový obsah bez formátování (TXT).

A to je vše…

Tisk/export
Sponzor
Sunnysoft
Odkazy
QR-Code