Texty na Ius wiki vznikají pro studenty právnických fakult. Jsou dílem studentů, odborníků a dalších příspěvatelů. Rozpracované texty nejsou určeny k citování. Informace na těchto stránkách nejsou relevantním zdrojem právních informací, neslouží jako právní poradna a v žádném případě nemohou nahradit konzultaci s právními profesionály!


Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
ustavni-pravo:pfuk:ustavko:zkouska:otazka-23 [2015/05/01 12:47]
82.202.120.249 [Prameny]
ustavni-pravo:pfuk:ustavko:zkouska:otazka-23 [2015/10/29 20:52] (aktuální)
82.202.120.249 [Záruky soudcovské činnosti]
Řádek 316: Řádek 316:
   * K zajištění nestrannosti slouží i //institut podjatosti soudce// = soudce nesmí mít žádný vztah k projednávané věci ani ke stranám sporu (např. rozvod sestry)   * K zajištění nestrannosti slouží i //institut podjatosti soudce// = soudce nesmí mít žádný vztah k projednávané věci ani ke stranám sporu (např. rozvod sestry)
     * Námitku podjatosti může uplatnit kterýkoliv účastník řízení a soudce může být následně z rozhodování věci vyloučen, o takové námitce rozhoduje nadřízený soud (v případě NS jiný senát).     * Námitku podjatosti může uplatnit kterýkoliv účastník řízení a soudce může být následně z rozhodování věci vyloučen, o takové námitce rozhoduje nadřízený soud (v případě NS jiný senát).
-    * Pokud si soudce myslí, že k věci má vztah, musí to nahlásit předsedovi soudu - v tomto případě ​rozhoduje ​předseda soudu sám+    * Pokud si soudce myslí, že k věci má vztah, musí to nahlásit předsedovi soudu - v tomto případě předseda soudu buď rozhodne, že soudce je podjatý, nebo věc předloží nadřízenému soudu k posouzení
     * Soudce je vyloučen z projednávání věci, pokud je důvod k pochybám o jeho nepodjatosti     * Soudce je vyloučen z projednávání věci, pokud je důvod k pochybám o jeho nepodjatosti
  
Tisk/export
Sponzor
Sunnysoft
Odkazy
QR-Code