Texty na Ius wiki vznikají pro studenty právnických fakult. Jsou dílem studentů, odborníků a dalších příspěvatelů. Rozpracované texty nejsou určeny k citování. Informace na těchto stránkách nejsou relevantním zdrojem právních informací, neslouží jako právní poradna a v žádném případě nemohou nahradit konzultaci s právními profesionály!


Zápočtové testy od Gřivny LS 2012/13

Test 2

A

Obviněný Alois A. byl uznán vinným zvlášť závažným zločinem loupeže podle ustanovení § 173 odst. 1, 2 písm. c) TZ, který spáchal jako člen organizované zločinecké skupiny, a dále zvlášť závažným zločinem braní rukojmí podle ustanovení § 174 odst. 1 TZ. Jaký trest mu lze za jeho jednání uložit?

B

Obviněný Břetislav B. byl uznán vinným proviněním znásilnění podle ustanovení § 185 odst. 1 alinea 1, odst. 2 písm. b), odst. 3 písm. c) TZ, a dále proviněním násilí proti orgánu veřejné moci podle ustanovení § 323 odst. 1, 3 písm. a) TZ. Jaké trestní opatření lze Břetislavovi samostatně uložit za jeho jednání?

Test 3

A

Petr choval velkou skrytou nenávist vůči své nadřízené. Proto mu přišlo velmi vhod, když zjistil, že se jí v práci nedaří. Začal ji proto přesvědčovat, že bude lépe, když se zabije. Jednoho dne seděl večer po práci se svou nadřízenou nad sklenicí se smrtelným jedem a tak dlouho na ni naléhal, že je neschopná, až se sama rozhodla jet vypít. Čeho se Petr z hlediska trestního práva dopustil?

Michal a Filip se rozhodli společně vykrást bohatého souseda Nováka. Vydali se proto k Novákovu rodinnému domu i s připravenými páčidly a taškami na lup. Vylomili Novákovy zbrusu nové dveře (oprava stála 8.000 Kč) a jali se sbírat do tašek cennosti, když v tom je vyrušil Novák, který se nečekaně vrátil z dovolené. Stihli proto utéci pouze s notebookem a vázou v celkové hodnotě 27.000 Kč. Čeho se Michal z hlediska trestního práva dopustil?

B

Jana a Karel se pohádali, jako už mnohokrát předtím. Tentokrát však už pohár Janiny trpělivosti přetekl a chtěla dát Karlovi pěstí do obličeje. Náhodou se tak dobře trefila, že Karel přišel o oko. Čeho se Jana z hlediska trestního práva dopustila?

Tereza při venčení psa zahlédla, jak kolemjdoucímu vypadla z kapsy saka peněženka. Počkala, až se dotyčný vzdálí za roh přilehlého domu, pak si peněženku rychle schovala do kapsy a stihla to těsně před tím, než si poškozený uvědomil svou ztrátu a pro peněženku se vrátil. Byla potěšena, jak snadno přišla k 6.000 Kč, které v peněžence nalezla. Čeho se Tereza z hlediska trestního práva dopustila?

Tisk/export
Sponzor
Sunnysoft
Odkazy
QR-Code