Texty na Ius wiki vznikají pro studenty právnických fakult. Jsou dílem studentů, odborníků a dalších příspěvatelů. Rozpracované texty nejsou určeny k citování. Informace na těchto stránkách nejsou relevantním zdrojem právních informací, neslouží jako právní poradna a v žádném případě nemohou nahradit konzultaci s právními profesionály!


Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
tnh:pfuk:tnh:zkouska:otazka-90 [2011/12/13 05:24]
Klára Švandelíková [Externality]
tnh:pfuk:tnh:zkouska:otazka-90 [2012/01/22 19:50] (aktuální)
Řádek 3: Řádek 3:
   * Viz  [[http://​ius.tulacek.eu/​tnh/​zkouska/​otazka-88|88. Tržní selhání, jeho druhy a příčiny, ilustrujte na příkladech]]   * Viz  [[http://​ius.tulacek.eu/​tnh/​zkouska/​otazka-88|88. Tržní selhání, jeho druhy a příčiny, ilustrujte na příkladech]]
   * Mezi ekonomy existují 2 základní doktríny na řešení selhání trhů:   * Mezi ekonomy existují 2 základní doktríny na řešení selhání trhů:
-    - Stát by měl zásáhnout do trhu - intervencionistické proudy ekonomického myšlení (př. Keynes) +    - Stát by měl zásáhnout do trhu - **intervencionistické proudy** ekonomického myšlení (př. Keynes) 
-    - Nechat volně působit trh v duchu doktríny „laissez - faire“ - Rakouské ekonomické školy (př. Mises, Hayek, atd.)+    - Nechat volně působit trh v duchu doktríny ​**„laissez - faire“** - Rakouské ekonomické školy (př. Mises, Hayek, atd.)
  
 ===== Veřejná řešení tržních selhání ===== ===== Veřejná řešení tržních selhání =====
Řádek 56: Řádek 56:
   * http://​lsolum.typepad.com/​legaltheory/​2007/​11/​legal-theory--6.html   * http://​lsolum.typepad.com/​legaltheory/​2007/​11/​legal-theory--6.html
  
 +{{template>​tnh:​pfuk:​tnh:​zkouska:​navigace}}
  
Tisk/export
Sponzor
Sunnysoft
Odkazy
QR-Code