Texty na Ius wiki vznikají pro studenty právnických fakult. Jsou dílem studentů, odborníků a dalších příspěvatelů. Rozpracované texty nejsou určeny k citování. Informace na těchto stránkách nejsou relevantním zdrojem právních informací, neslouží jako právní poradna a v žádném případě nemohou nahradit konzultaci s právními profesionály!


Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
tnh:pfuk:tnh:zkouska:otazka-88 [2011/12/29 14:19]
Vendula Bušková [Veřejné statky a neúplné trhy]
tnh:pfuk:tnh:zkouska:otazka-88 [2012/01/22 19:50] (aktuální)
Řádek 3: Řádek 3:
   * Státní zásahy do ekonomiky (přímé či nepřímé regulace) mají především zvýšit efektivitu trhu, tedy podpořit a chránit fungování trhu a řešit problémy, které trh sám neřeší úspěšně. O takovýchto situacích hovoříme jako o **selhání trhu**.   * Státní zásahy do ekonomiky (přímé či nepřímé regulace) mají především zvýšit efektivitu trhu, tedy podpořit a chránit fungování trhu a řešit problémy, které trh sám neřeší úspěšně. O takovýchto situacích hovoříme jako o **selhání trhu**.
   * **Tržní selhání** - nedokonalost cenového systému, znemožňující efektivní rozmístění zdrojů.   * **Tržní selhání** - nedokonalost cenového systému, znemožňující efektivní rozmístění zdrojů.
-  * **Havní ​případy:​** +  * **Hlavní ​případy:​** 
-  - Problém tržní síly (nikoliv ​Nedokonalá ​konkurence - POZOR!!! ​Jurošková upozorňovala,​ že toto je častá chyba!!!) +    - Problém tržní síly (nikoliv ​nedokonalá ​konkurence - Jurošková upozorňovala,​ že toto je častá chyba!) 
-  - Externality +    - Externality 
-  - Veřejné statky a neúplné trhy +    - Veřejné statky a neúplné trhy 
-  - Asymetrické informace +    - Asymetrické informace 
-  - Morální hazard+    - Morální hazard
  
 ===== Problém tržní síly (nikoliv nedokonalá konkurence!!!) ===== ===== Problém tržní síly (nikoliv nedokonalá konkurence!!!) =====
Řádek 55: Řádek 55:
   * Teorie národního hospodářství:​ Jan Urban (100-107, 505), 3. vydání   * Teorie národního hospodářství:​ Jan Urban (100-107, 505), 3. vydání
   * Ekonomie: Paul A. Samuelson, William D. Nordhaus   * Ekonomie: Paul A. Samuelson, William D. Nordhaus
 +{{template>​tnh:​pfuk:​tnh:​zkouska:​navigace}}
  
Tisk/export
Sponzor
Sunnysoft
Odkazy
QR-Code