Texty na Ius wiki vznikají pro studenty právnických fakult. Jsou dílem studentů, odborníků a dalších příspěvatelů. Rozpracované texty nejsou určeny k citování. Informace na těchto stránkách nejsou relevantním zdrojem právních informací, neslouží jako právní poradna a v žádném případě nemohou nahradit konzultaci s právními profesionály!


Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
tnh:pfuk:tnh:zkouska:otazka-3 [2011/12/12 07:12]
127.0.0.1 upraveno mimo DokuWiki
tnh:pfuk:tnh:zkouska:otazka-3 [2012/01/22 19:50] (aktuální)
Řádek 3: Řádek 3:
 ===== Aktiva ===== ===== Aktiva =====
  
-  * **Aktiva** = statky, které svému ​vlastníkovu ​přinášejí určitý příjem. Tvoří se investováním (vkladem kapitálu ať už fyzického nebo finančního)+  * **Aktiva** = statky, které svému ​vlastníkovi ​přinášejí určitý příjem. Tvoří se investováním (vkladem kapitálu ať už fyzického nebo finančního)
   * **Pojem aktivum je v účetnictví odlišné od pojmu aktiva v ekonomice** -> V případě účetnictví se jedná o majetek podniku zachycený v jeho rozvaze. Dělí se dle toho, jak dlouho v podniku zůstávají   * **Pojem aktivum je v účetnictví odlišné od pojmu aktiva v ekonomice** -> V případě účetnictví se jedná o majetek podniku zachycený v jeho rozvaze. Dělí se dle toho, jak dlouho v podniku zůstávají
   - Dlouhodobá (fixní) – déle než 1 rok (dlouhodobý hmotný, dlouhodobý nehmotný, finanční majetek)   - Dlouhodobá (fixní) – déle než 1 rok (dlouhodobý hmotný, dlouhodobý nehmotný, finanční majetek)
Řádek 84: Řádek 84:
  
   * TNH, Jan Urban, 3. doplněné a rozšířené vydání (str. 467-470) ​                         ​   * TNH, Jan Urban, 3. doplněné a rozšířené vydání (str. 467-470) ​                         ​
 +{{template>​tnh:​pfuk:​tnh:​zkouska:​navigace}}
  
Tisk/export
Sponzor
Sunnysoft
Odkazy
QR-Code