Texty na Ius wiki vznikají pro studenty právnických fakult. Jsou dílem studentů, odborníků a dalších příspěvatelů. Rozpracované texty nejsou určeny k citování. Informace na těchto stránkách nejsou relevantním zdrojem právních informací, neslouží jako právní poradna a v žádném případě nemohou nahradit konzultaci s právními profesionály!


Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
tnh:pfuk:tnh:zkouska:otazka-1 [2011/12/12 07:12]
127.0.0.1 upraveno mimo DokuWiki
tnh:pfuk:tnh:zkouska:otazka-1 [2012/01/22 19:50] (aktuální)
Řádek 28: Řádek 28:
   * **Náklady alternativ = náklady ušlých příležitostí** (ekonomický subjekt se vzdá jiného statku nebo jiné činnosti ve prospěch toho nejhodnotnějšího statku nebo činnosti)   * **Náklady alternativ = náklady ušlých příležitostí** (ekonomický subjekt se vzdá jiného statku nebo jiné činnosti ve prospěch toho nejhodnotnějšího statku nebo činnosti)
  
-  * Příklad britského ekonoma Davida ​Richarda ​(1722 – 1823), který poukazoval na výhody volného obchodu a jeho výhodnost demonstroval na komparativních výhodách ​+  * Příklad britského ekonoma Davida ​Ricarda ​(1772 – 1823), který poukazoval na výhody volného obchodu a jeho výhodnost demonstroval na komparativních výhodách ​
   * Jedna země může se ziskem dovážet určité zboží ze země jiné, i když by byla schopna toto zboží vyrábět laciněji než jeho exportér   * Jedna země může se ziskem dovážet určité zboží ze země jiné, i když by byla schopna toto zboží vyrábět laciněji než jeho exportér
     * **Portugalsko za rok vyrobí**     * **Portugalsko za rok vyrobí**
Řádek 42: Řádek 42:
  
   * TNH, Jan Urban, 3. doplněné a rozšířené vydání (str. 467-470)   * TNH, Jan Urban, 3. doplněné a rozšířené vydání (str. 467-470)
 +{{template>​tnh:​pfuk:​tnh:​zkouska:​navigace}}
  
Tisk/export
Sponzor
Sunnysoft
Odkazy
QR-Code