Texty na Ius wiki vznikají pro studenty právnických fakult. Jsou dílem studentů, odborníků a dalších příspěvatelů. Rozpracované texty nejsou určeny k citování. Informace na těchto stránkách nejsou relevantním zdrojem právních informací, neslouží jako právní poradna a v žádném případě nemohou nahradit konzultaci s právními profesionály!


Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
tnh:pfuk:tnh:zkouska:errata [2012/01/15 13:47]
Barbora Onderková
tnh:pfuk:tnh:zkouska:errata [2012/01/23 18:07] (aktuální)
Matyáš Vančura
Řádek 26: Řádek 26:
   * otázka č. 64: Platebni bilance a devizový kurz - zvýšená exportní aktivita NH vede k růstu poptávky po její měně a tím (režim plovoucích kurzů) i k růstu jejího kurzu na devizových trzích = apreciace → cena domácího zboží se na zahraničních trzích __zvýší__ a cena zahraničních prodůktu na domácím trhu klesne (bylo nesprávně uvedeno, že cena se sníží)   * otázka č. 64: Platebni bilance a devizový kurz - zvýšená exportní aktivita NH vede k růstu poptávky po její měně a tím (režim plovoucích kurzů) i k růstu jejího kurzu na devizových trzích = apreciace → cena domácího zboží se na zahraničních trzích __zvýší__ a cena zahraničních prodůktu na domácím trhu klesne (bylo nesprávně uvedeno, že cena se sníží)
   * otázka č. 2: pod nadpisem **Snížení agregátní poptávky (posun doleva)**, původně: //Cyklický výkyv ekonomické aktivity však ekonomika po čase překoná i bez zásahů státu a krátkodobá agregátní **poptávka** se posune směrem doprava.// místo poptávky má být **nabídka**   * otázka č. 2: pod nadpisem **Snížení agregátní poptávky (posun doleva)**, původně: //Cyklický výkyv ekonomické aktivity však ekonomika po čase překoná i bez zásahů státu a krátkodobá agregátní **poptávka** se posune směrem doprava.// místo poptávky má být **nabídka**
 +  * otázka č. 2: Kdo tu otázku opravoval, tak vyhodil grafy, který jsou vcelku důležitý. Jsou dostupný na mailu. ​
   * otázka č. 95: záložka EU a nové členské státy - Švédsko, Finsko, Rakousko přistoupilo v r. 1995, ne v 1955:))   * otázka č. 95: záložka EU a nové členské státy - Švédsko, Finsko, Rakousko přistoupilo v r. 1995, ne v 1955:))
   * otázka č. 61: doplnil jsem u Dobývání renty: Neboli rent seeking, Především působení zájmových (nátlakových) skupin, Ale i nátlak na rozhodování voličů - ovlivněné průzkumy, reklama politiků, které prosazují, zdarma odvoz do volební místnosti. Do zdrojů str. 527 - 528 učebnice. (Marek Novotný)   * otázka č. 61: doplnil jsem u Dobývání renty: Neboli rent seeking, Především působení zájmových (nátlakových) skupin, Ale i nátlak na rozhodování voličů - ovlivněné průzkumy, reklama politiků, které prosazují, zdarma odvoz do volební místnosti. Do zdrojů str. 527 - 528 učebnice. (Marek Novotný)
Tisk/export
Sponzor
Sunnysoft
Odkazy
QR-Code