Texty na Ius wiki vznikají pro studenty právnických fakult. Jsou dílem studentů, odborníků a dalších příspěvatelů. Rozpracované texty nejsou určeny k citování. Informace na těchto stránkách nejsou relevantním zdrojem právních informací, neslouží jako právní poradna a v žádném případě nemohou nahradit konzultaci s právními profesionály!


Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
tnh:pfuk:etika_v_podnikani:31 [2011/11/29 19:27]
Klára Páslerová
tnh:pfuk:etika_v_podnikani:31 [2011/11/29 19:30] (aktuální)
Klára Páslerová
Řádek 1: Řádek 1:
 ====== 31. Jaké nástroje využívá etika v podnikání?​ ====== ====== 31. Jaké nástroje využívá etika v podnikání?​ ======
  
-  - Číslovaný seznamTradiční   ​+** 1. Tradiční **    ​
   *    Kodex etiky - zaváděny od 20. let 20. stol.(jako kréda a deklarace), rozvoj po 2WW (viz 41.)   *    Kodex etiky - zaváděny od 20. let 20. stol.(jako kréda a deklarace), rozvoj po 2WW (viz 41.)
   *    Etické vzory    *    Etické vzory 
   *    Výcvik a vzdělávání v oblasti podnikové etiky (viz 43.)   *    Výcvik a vzdělávání v oblasti podnikové etiky (viz 43.)
-  - Číslovaný seznamModerní ​– hlavně v USA, v ČR jen etický kodex + v poslední době i etický a sociální audit +** 2. Moderní ** – hlavně v USA, v ČR jen etický kodex + v poslední době i etický a sociální audit 
   *  Etický a sociální audit – 80. Léta 20. Století (viz. 44)   *  Etický a sociální audit – 80. Léta 20. Století (viz. 44)
   *   ​Etické výbory – významní odborníci na etiku + zaměstnanci   *   ​Etické výbory – významní odborníci na etiku + zaměstnanci
   *   ​Úřad ombudsmana pro etiku   *   ​Úřad ombudsmana pro etiku
  
Tisk/export
Sponzor
Sunnysoft
Odkazy
QR-Code