Texty na Ius wiki vznikají pro studenty právnických fakult. Jsou dílem studentů, odborníků a dalších příspěvatelů. Rozpracované texty nejsou určeny k citování. Informace na těchto stránkách nejsou relevantním zdrojem právních informací, neslouží jako právní poradna a v žádném případě nemohou nahradit konzultaci s právními profesionály!


Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

teorie-prava:pfuk:logika:zkouska:otazka-23 [2012/05/18 20:23]
Jakub Drápal vytvořeno
teorie-prava:pfuk:logika:zkouska:otazka-23 [2012/05/18 20:24] (aktuální)
Jakub Drápal
Řádek 13: Řádek 13:
     ​     ​
   * Soud obsahuje subjekt (podmět), predikát (přísudek) a sponu např. (voda je studená); je analytický,​ když vykládá obsah pojmu    * Soud obsahuje subjekt (podmět), predikát (přísudek) a sponu např. (voda je studená); je analytický,​ když vykládá obsah pojmu 
-     * Tradiční logika rozlišovala soudy kategorické,​ hypotetické a disjunktivní;​ kategorické soudy se dělí na obecné kladné (všechna S jsou P), obecné záporné (žádné S není P), částečné kladné (některá S jsou P) a částečné záporné (některá S nejsou P)+    ​* Tradiční logika rozlišovala soudy kategorické,​ hypotetické a disjunktivní;​ kategorické soudy se dělí na obecné kladné (všechna S jsou P), obecné záporné (žádné S není P), částečné kladné (některá S jsou P) a částečné záporné (některá S nejsou P)
    
Tisk/export
Sponzor
Sunnysoft
Odkazy
QR-Code