Texty na Ius wiki vznikají pro studenty právnických fakult. Jsou dílem studentů, odborníků a dalších příspěvatelů. Rozpracované texty nejsou určeny k citování. Informace na těchto stránkách nejsou relevantním zdrojem právních informací, neslouží jako právní poradna a v žádném případě nemohou nahradit konzultaci s právními profesionály!


Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
historie:pfuk:obecky:zkouska:otazka-3-b [2011/12/26 15:26]
Filip Vích
historie:pfuk:obecky:zkouska:otazka-3-b [2011/12/26 15:27] (aktuální)
Filip Vích
Řádek 12: Řádek 12:
   * Diskriminace žen - souvisí s afirmativní akcí, lepší předpoklady na zisk pracovního místa mají mít před méně schopnými muži ženy, přijaty i zákony o sexuálním obtěžování.   * Diskriminace žen - souvisí s afirmativní akcí, lepší předpoklady na zisk pracovního místa mají mít před méně schopnými muži ženy, přijaty i zákony o sexuálním obtěžování.
 ===== Ústavní vývoj na úrovni jednotlivých zemí ===== ===== Ústavní vývoj na úrovni jednotlivých zemí =====
-  * ovlivněno rozhodnutím NS USA, značná část federativní Listiny práv je závazná i pro jednotlivé státy. Dvanáct států ve 20.století přijímá nové ústavy, pro pět je to ústava první, místní nejvyšší soudy často směřují rozhodnutí NS USA. +  * ovlivněno rozhodnutím NS USA, značná část federativní Listiny práv je závazná i pro jednotlivé státy. Dvanáct států ve 20.století přijímá nové ústavy, pro pět je to ústava první, místní nejvyšší soudy často směřují rozhodnutí ​NS USA. 
 ==== Zdroje ==== ==== Zdroje ====
   * Materiály ze serveru Vakobobri (výcuc od Slunecnice, Seltenreich se při zkouškách ptá na stále stejné otázky od Kitty, Obecky - Dragys)   * Materiály ze serveru Vakobobri (výcuc od Slunecnice, Seltenreich se při zkouškách ptá na stále stejné otázky od Kitty, Obecky - Dragys)
Tisk/export
Sponzor
Sunnysoft
Odkazy
QR-Code